Atomium Podcast - Renovatie | NL | Aflevering 2
Aflevering 2 | De liefde op de proef gesteld
In aflevering 2 van de Atomium Podcast - Renovatie neemt het Atomium je mee naar een moeilijke periode: de jaren na Expo '58. Het iconische gebouw stond daar, nog altijd geliefd, maar het verval was niet te negeren. De liefde voor het Atomium leek langzaam weg te ebben. Maar was die liefde echt verdwenen, of was het slechts een tijdelijke dip?
Charlotte Nys, ingenieur-architect, en Michel Provost, bouwkundig ingenieur, nemen je mee in hun onderzoek naar de staat van het gebouw toen. Je hoort verhalen over planten die begonnen te groeien in de bollen en de duiven die er zich vestigden. Het gebouw was niet alleen lekkend, maar bewoog ook veel door de constructie, wat voor de nodige ongemakken zorgde… En Zef Pjetri en Olivier Fierens delen ook hun persoonlijke ervaringen over hoe het was om in die periode van renovatie te werken.
De aflevering werpt een blik op de uitdagingen waarmee het Atomium werd geconfronteerd, maar ook op de vraag of de liefde voor dit monument wel echt verdwenen was.

.png)
.png)
.png)